Europese samenwerking en verbinding tussen onderzoek, praktijk en beleid
Wij verbinden Nederlandse gemeenten en regio’s met Europa via URBACT, EUI en de Urban Agenda.
Netwerkkaart Europa 2026
In samenwerking met
Deze netwerkkaart is interessant voor ambtenaren en bestuurders van gemeenten, die willen zien welke programma’s en netwerken er in Europa bestaan om met andere steden samen te werken. Deze publicatie biedt een overzicht, een beschrijving en het eventuele budget van de programma’s en netwerken en geeft de mogelijkheden aan om deel te nemen.
Ook zie je per programma en netwerk welke Nederlandse steden op welke thema’s in Europees verband actief zijn. Daarnaast is er een overzicht per stad beschikbaar.
De netwerken en programma’s zijn gerangschikt op vier thema’s:
Op deze manier kunnen steden elkaar vinden rondom thema’s en wordt duidelijk in welke steden kennis is en wordt ontwikkeld op die thema’s.
In de netwerkkaart zijn de G4- en G40-steden opgenomen om hun activiteiten in Europa inzichtelijk te maken voor andere gemeenten. Kortom een handig instrument bij de zoektocht naar Europese kennis en ontwikkelingen in eigen land.
In 2021 publiceerden we de eerste versie van de netwerkkaart. In de tussentijd zijn nieuwe netwerken ontstaan en verandert het deelnemersveld van de netwerken voortdurend. En wat betreft de samenwerkingsprogramma’s van de EU; daarin doen ook steeds meer steden mee. Vandaar dat een jaarlijkse update nodig is die telkens weer nieuwe informatie bevat. Dit is de vierde update.
De netwerkkaart maken we op verzoek van de G40-steden.
"*" geeft vereiste velden aan